Laboratoř technických měření

Laboratoř technických měření se nachází ve čtvrtém patře, C1-409 (poslední dveře na konci chodby vpravo, mezi ostatními místnostmi Ústavu). V laboratoři připravujeme šest ze třinácti úloh předmětu technická měření. Probíhá zde úvodní hodina předmětu, kdy u první laboratorní úlohy je k dispozici až 10 pracovišť. Ostatní cvičení je výuka rozdělena do studijních paralelek po sedmi studentech. Jedině v této velké učebně se jednou za semestr stane, že se se zde dvě úlohy "sejdou".

Laboratoř měření průtoku
Úloha měření průtoku je trvale zinstalována v místnosti C1-411. Jedná se o měření průtoku vody několika měřidly; po dobu cyklu (tři týdny) jsou zde postaveny další úlohy na měření toku tepla a měření malých průtoků vzduchu. V ostatní části semestru (a o prázdninách :-) slouží pro vědeckou práci doktorandů.

Laboratoř technických měření Odboru elektrotechniky
Laboratoř je umístěna v objektu halových laboratoří u zadní vrátnice, číslo dveří G2-156.

Laboratoř technických měření Odboru přesné mechaniky a optiky
Úloha optická měření II je pravidelně připravována do místnosti, označované na plánku místností Odboru přesné mechaniky a optiky jako Galvanovna (G24, halové laboratoře, přízemí). Zde umístěný měřící dílenský mikroskop je nepřemístitelný do jiných laboratoří Ústavu.

Úloha Optická měření I probíhá v učebně 110 budovy Optických laboratoří. Objekt je na plánku označován jako Domeček, zřejmě proto, že má jako jedíný objekt v kampusu Dejvice vlastní ústřední topení (plynový kotel) a zdroj teplé vody.