Vedoucí ústavu: doc. Ing. Jan Chyský, CSc.
Vedoucí odborů:
prof. Ing. Tomáš Vyhlídal, Ph.D. . . . . . Odbor automatického řízení a inženýrské informatiky
prof. Ing. Ivan Uhlíř, DrSc. . . . . . . . . . . Odbor elektrotechniky
doc. Ing. Jan Hošek, Ph.D. . . . . . . . . . . Odbor přesné mechaniky a optiky

Na koho a s čím se obrátit

Stručně o ústavu
Ústav přístrojové a řídící techniky vznikl v roce 1998 spojením tří tehdejších kateder, Katedry automatického řízení, Katedry elektrotechniky a Katedry přesné mechaniky a optiky. Tyto bývalé katedry představují takzvané odbory ústavu: Odbor automatického řízení a inženýrské informatiky, Odbor elektrotechniky a Odbor přesné mechaniky a optiky.

Pedagogicky je ústav činný v základním, v oborovém i doktorském studiu. Výuka probíhá v češtině a v angličtině (některé úzce specializované předměty nejsou dostupné v obou jazycích).

Předměty oborového studia lze vyhledat v Bílé knize. Jejich podrobnější popis je nyní pro studenty naší fakulty dostupný v systému “KOS” v menu pro zapisování předmětů na další semestr (pro čtení informací není třeba si nic zapisovat, lze i mimo období zápisu – předměty začínají (podle bývalých kateder) kódy 237, 214 a 236). Kopie je na veřejných stránkách fakulty.

Prezentace ústavu v .pptx (166MB)

Video prezentace ústavu

Proč studovat automatizaci u nás

Prezentace odboru přesné machaniky a optiky